Харчування спортсменів і метаболізм

Метболизм; Питание; МТ-Спорт; Кременчуг
“МТ-Спорт” Метаболізм, харчування спортсменів

Отже, підвищені навантаження, в першу чергу, вимагають ретельно збалансованого споживання з їжею білків, вуглеводів і жирів. Дані поживні речовини, в нашій травній системі піддаються дисиміляції (катаболический процес) – розщеплення великих молекул на більш дрібні з виділенням енергії.
Іншими словами, білки розщеплюються на амінокислоти, жири перетворюються в жирні кислоти та спирти, а складні вуглеводи (полісахариди) розщеплюються до більш простих (моносахаридів). Далі ці речовини через кров і лімфу надходять до органів, тканин і клітин нашого тіла і ось тут починаються процеси асиміляції (анаболізму процес) – утворення великих молекул з простих і більш дрібних. Такі процеси йдуть зі споживанням енергії.
Так ось, сукупність процесів дисиміляції і асиміляції називається метаболізмом, тобто обміном речовин. Безумовно, метаболізм бодібілдера і звичайної людини різко відрізняються, адже активне нарощування м’язової тканини і підвищені фізичні навантаження вимагають рясного надходження в організм необхідних речовин. Іншими словами, правильне харчування спортсменів – це запорука правильного і здорового розвитку організму.

Харчування спортсменів: що і скільки?

Щоб наш організм нормально функціонував в стані спокою, йому потрібно не менше 1100-1700 ккал на добу. Підкреслюю – це мінімальна цифра. Зрозуміло, харчування спортсмена, зокрема займається бодібілдінгом, має забезпечити Ваш організм такою кількістю калорій, щоб він не просто нормально функціонував, а ще й нарощував м’язову масу. Відповідно, вищезгадана цифра для бодібілдера збільшується в рази. Точна кількість калорій визначається для конкретної людини в індивідуальному порядку, але дана цифра становить не менше 3000-5000 ккал на добу, інакше Ваш організм просто буде витрачати власні запаси, щоб відновитися після тренувань, в такому випадку можливість збільшення м’язової маси зводиться до мінімуму.

Харчування спортсменів, що займаються бодібілдингом, має бути організовано таким чином, щоб організм постійно отримував все необхідне для росту і розвитку. У зв’язку з цим, існує думка, що оптимальним було б 5-6 разове харчування, щоб їжа надходила в організм, в середньому, кожні 2 години. Такий режим дозволяє досягти оптимального змісту глікогену в м’язах і забезпечити повноцінний зростання м’язів. Природно, харчування спортсменів повинно бути збалансовано, а не просто утримувати непотрібні калорії. Однак – це в ідеалі, але на практиці харчування спортсменів часто відхиляється від цього графіка, адже всі ми люди, у кожного свої проблеми, справи і т.д., у кого-то, можливо, проблеми з травленням і людина просто фізично не в стані так харчуватися, тому багато хто не може дозволити собі такий раціон. Але, як би там не було, завжди можна знайти вихід із ситуації, якщо поставити собі за мету. Благо сьогодні існують всілякі харчові добавки, і велика кількість продуктів на прилавках дозволяють забезпечити більш-менш адекватне харчування спортсменів.